پکیج چیست و چگونه کار میکند

پکیج چیست و چگونه کار میکند

پکیج یک دستگاه گرمایشی بوده که جایگزین موتورخانه ها شده و امکان فراهم کردن همزمان آب گرم و گرمایش ساختمان را دارد. به همین سبب در سال های اخیر در تنوع بالا از لحاظ ابعاد و اندازه و نحوه کارکرد تولید شده است.

در گذشته از سیستم سنتی برای گرم کردن آب مورد نیاز فضاهای مختلف خانه و گرم کردن محیط خانه از سیستم های مجزای آبگرمکن و موتورخانه استفاده می کردند، این سیستم‌ها هزینه های زیادی برای خانواده ها به وجود می آورد.

با پیشرفت ‌های تکنولوژی و صنعت انواع مختلف پکیج دیواری و زمینی برای تأمین سیستم آب گرم مورد نیاز منازل طراحی شده اند. استفاده کردن از این سیستم ها علاوه بر بالا بردن راندمان مورد نیاز مصرف سوخت کمتری هم دارد.

به دلیل تنوع بالای سیستم پکیج در بازار بهتر است که با افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه مشورت کنید، تا بتوانید در میان تنوع بالای محصولات موجود مناسب ترین دستگاه را از لحاظ ابعاد و اندازه، نحوه نصب و نوع سوخت انتخاب نمایید.این روز ها به دلیل فروش بالای سیستم های هواساز و ایرواشر ،رادیاتور هر منزلی نیاز به پکیچ دارد ،در مورد هواساز و ایر واشر بیشتر بخوانید.

پکیج چیست؟

پکیج جزء دستگاه های بسیار کاربردی و مهم است که به جهت تأمین آب گرم مورد نیاز به داخل ساختمان استفاده می شود. در حال حاضر انواع پکیج از لحاظ نحوه نصب در دو دسته بندی پکیج های دیواری و پکیج های ایستاده طراحی شده اند.

پکیج چیست؟ اگر این سوال برای شما هم وجود دارد که پکیج چیست؟ و کاربرد آن کدام است؟ باید بدانید که در واقعیت دستگاهی است که جایگزین موتورخانه ها و شوفاژها شده که با صرف هزینه کمتر از لحاظ سوخت می تواند میزان مناسب تری از گرما و آب گرم را ارائه بدهد.

با توجه به تنوع گسترده پکیج ها از لحاظ طرح و فرم و برندهای تولید کننده، این محصول در بازار با ویژگی های مختلف ارائه می گردد. بهتر است که به طور کامل این محصول را مورد شناسایی قرار دهید، تا با توجه به حجم آب گرم مصرفی در فصول سرد سال و متراژ واحد برای گرم شدن فضا بهترین دستگاه را انتخاب کنید.از جمله برند های معروف میتوان به انواع پکیج ایمرگاس اشاره نمود،که از کیفیت بالایی برخوردار است.

خرید و فروش پکیج در اصفهان پکیج لورچ پکیج ایمرگاس ایتالیا
خرید و فروش پکیج در اصفهان پکیج لورچ پکیج ایمرگاس ایتالیا

بررسی انواع پکیج ها از لحاظ موقعیت نصب

پکیج ها که از مهم ترین سیستم های گرمایشی حال حاضر بوده به چندین دسته و گروه طبقه بندی می شوند که از مهمترین دسته بندی آنها می ‌توان به ابعاد و اندازه پکیج اشاره کرد.

دستگاه پکیج با توجه به ابعاد بزرگ و کوچک، محل نصب متفاوتی دارد و محل نصب یک معیار برای انتخاب این دستگاه محسوب می شود. همین وجود تنوع باعث شده تا در پروژه های ساختمانی مختلف بتوان از این سیستم حرارتی کاربردی استفاده نمود.

در ادامه به بررسی هر کدام از این مدل های پکیج از لحاظ موقعیت نصب می پردازیم:

بهترین پکیج دیواری

پکیج دیواری جزء پراستفاده ترین نوع پکیج ها بوده که معمولا در محیط آشپزخانه یا آبدارخانه نصب می گردد. این پکیج ها علاوه بر گرم کردن فضای واحدهای مسکونی، تجاری و مراکز دیگر توسط رادیاتور یا فن کویل می توانند آب گرم مورد نیاز این واحدها را نیز تأمین کنند. برای این که دستگاه به شکل سالم کار کرده و دود حاصل را به خارج منتقل کند از دودکش های مخصوص دوجداره استفاده می کنند که می تواند از جان ساکن این محیط نیز به خوبی محافظتنمود. در حال حاضر شرکت های زیادی در حوزه تولید پکیج دیواری فعالیت می کنند که هر کدام از آنها از سری سیستم های خاص با تکنولوژی های متفاوت به کار می برند. به همین دلیل، تنوع بالایی از پکیج در بازار ارائه می گردد.

از مهمترین دلایل محبوبیت این پکیج در بین مصرف کنندگان می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • اشغال نکردن فضای زیاد
 • بالا بودن ایمنی دستگاه در محیط
 • مستقل شدن واحدهای مسکونی و تجاری
 • بالا بودن بازدهی و مصرف بهینه سوخت
خرید و فروش پکیج در اصفهان پکیج لورچ پکیج ایمرگاس ایتالیا
خرید و فروش پکیج در اصفهان پکیج لورچ پکیج ایمرگاس ایتالیا

بهترین پکیج زمینی

پکیج زمینی یکی دیگر از سیستم های گرمایشی بوده که موقعیت نصب آن بر روی زمین است. این دستگاه هم به مانند پکیج های دیواری ضمن گرم کردن آب مورد نیاز، گرمای محیط را نیز فراهم می آورد و توانسته جایگزین موتورخانه های قدیمی با ارائه خدمات بهتر گردد. این مدل از پکیج از لحاظ احتراق در دو نوع مشعل دار و بدون مشعل طراحی شده که برای متراژهای بالاتر از نوع مشعل دار و برای متراژهای پایین از نوع بدون مشعل استفاده می کنند. در سال ‌های اخیر با در نظر گرفتن نیاز مصرف کنندگان از تکنولوژی ها و تجهیزات مدرن و پیشرفته تری برای تولید این نوع دستگاه استفاده شده و امکان ارائه خدمات مطلوب تر وجود دارد.

از مهم ترین مزیت های پکیج زمینی:

 • داشتن ظرفیت بیشتر آب مصرفی
 • نداشتن نواسانات دمای آب
 • ایجاد صدای بسیار کم در هنگام کارکرد
 • قابلیت استفاده برای واحدهای با متراژ ۳۰۰ متر به بالا

بهترین پکیج زمینی ایستاده

پکیج زمینی ایستاده یکی از پکیج های زمینی بوده که با داشتن ابعاد بزرگتر برای ساختمان های بزرگ ویلایی و دوبلکس مورد استفاده قرار می گیرد. این پکیج به صورت ترکیبی از دو مدل دیواری و زمینی طراحی و تولید شده است. از این دستگاه در ساختمان هایی که قرار است بخشی از سیستم گرمایش را از طریق رادیاتور و بخشی دیگر را از سیستم گرمایش از کف تأمین کنند، نیز کاربرد دارد و می تواند هر دو دمای مورد نیاز برای مدارات را تامین نماید.

مهمترین مزیت های پکیج زمینی ایستاده:

 • برخورداری از توان حرارتی بالا
 • دو خروجی جداگانه برای دو سیستم گرمایش
 • قابلیت تفکیک دماهای مدار

انواع پکیج از لحاظ سوخت مصرفی

بررسی انواع پکیج از لحاظ سوخت مصرفی کمک می کند تا با شناخت مشخصات و ویژگی های این دستگاه ها متناسب با محیط مورد استفاده بهترین مدل را انتخاب کنید.

در این بخش به بررسی و معرفی انواع پکیج از لحاظ سوخت مصرفی می پردازیم:

بهترین و انواع پکیج گازی

گاز یکی از سوخت های مهم برای سیستم های گرمایشی بوده که در سیستم پکیج نیز کاربرد دارد. گاز جهت تأمین حرارت و گرمایش مورد نیاز برای گرم کردن آب استفاده می کنند که قدرت بالای این سیستم موجب شده تا امکان تأمین آب مورد نیاز در کل ساختمان و همچنین حرارت مورد نیاز در زمستان نیز تأمین گردد. پکیج های گازی به گونه ای طراحی می شوند که می توان برای استفاده از آنها از گاز طبیعی یا گاز مایع نیز استفاده نمود. سرعت بالای کارکرد این پکیج موجب شده تا سریعاً به آب گرم مورد نیاز مطلوب دست پیدا کنید. برای کنترل دمای آب و ثابت نگه داشتن آن در یک بازه مشخص بر روی دستگاه های پکیج بر روی یک واحد کنترل الکتریکی قرار دارد.رادیاتور های پربازده شرکت لورچ معمولا با پکیج های ایتالیایی ایمرگاس و پکیج لورچ همخوانی خوبی دارند ،برای خرید رادی

خرید و فروش پکیج در اصفهان پکیج لورچ پکیج ایمرگاس ایتالیا
خرید و فروش پکیج در اصفهان پکیج لورچ پکیج ایمرگاس ایتالیا

بهترین و انواع پکیج گازوئیلی

گازوئیل یکی از مواد اولیه برای راه اندازی سیستم پکیج است که به دلیل ارزان تر بودن هزینه های مربوط به گازوئیل در بسیاری از فضاها، ساکنان ترجیح می دهند تا از این نوع سوخت برای گرم کردن آب مورد نیاز و انرژی محیط استفاده کنند. از آنجا که پکیج های گازوئیلی با مصرف سوخت پایین طراحی و تولید می شوند، راندمان کاری آنها بسیار بالا و قوی است.

بهترین و انواع پکیج برقی

انرژی الکتریسیته جزء سوخت های رایج و پرکاربرد است که انواع دستگاه پکیج نیز بر اساس آن طراحی و تولید می شود و پکیج های برقی قابلیت استفاده از برق تک فاز و همچنین برق سه فاز خانگی را دارند. می توانند بر اساس نیاز و شرایط خود هر کدام از سری های تک فاز و سه فاز را انتخاب کرده و از کار کرد بدون صدای این نوع پکیج ها و برهم نزدن آسایش ساکنان محیط استفاده کنند. این مدل از دستگاه نیازی به لوله کشی نداشته و سادگی نصب و سرعت آن موجب شده تا آب در بسیاری از مکان ها مورد توجه قرار بگیرد. از مهمترین مزیت هایی که می توان به پکیج برقی اشاره کرد، جلوگیری از آسیب به محیط زیست است که با تولید نکردن گاز مونوکسید کربن می تواند جزء دستگاه های آسیب رسان به لایه اوزون قرار نمی گیرد.

بهترین و انواع پکیج دوگانه سوز

برخی از پکیج ها از دو نوع سوخت گاز و گازوئیل به طور همزمان استفاده می کنند که در صورت نبود هر کدام از منابع سوخت مصرفی می توان از منابع دیگر کمک گرفت. این سیستم را بیشتر برای زمانی استفاده می کنند که گاز قطع یا با فشار کم باشد. در چنین شرایطی از گازوئیل استفاده می ‌کنند تا بتوانند گرمای محیط و آب گرم مورد نیاز را تأمین نمایند

قبل از خرید انواع پکیج بهتر است با کارشناسان مشاوره بگیرید ،مهمترین ویژگی وجود خدمات پس از فروش در شهر شما می باشد.خرید و فروش انواع پکیج با شرایط اقساطی را بهتر است در محل سکونت خودتان انجام دهید

persianpakage.ir پرشین پکیج

پکیج
انواع پکیج
بهترین پکیج دیواری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.