ایرواشر چیست؟5 دلیل برای خرید ایرواشر

ایرواشر چیست؟5 دلیل برای خرید ایرواشر

مزایای دستگاه ایر واشر چیست؟

نحوه عملکرد ایر واشر چگونه است؟

توان خنک کردن ایر واشر چقدر است؟

آیا انواع دستگاه ایر واشر را می شناسید؟

سوالاتی که در این بخش ذکر شد، ممکن است برای همه شما در هنگام تهیه یک دستگاه ایر واشر یا شنیدن نام این دستگاه به وجود بیاید. یافتن پاسخ مناسب برای هر کدام از این سوال ها کمک می کند، تا انتخاب های دقیق تری انجام دهید و متناسب با محیط و فضای خود و البته در نظر گرفتن قیمت دستگاه یک محصول کاربردی بخرید.مشاوره رایگان 09136668636

یکی از مهمترین دلایلی که دستگاه ایر واشر در سیستم های مختلف مورد توجه قرار گرفته، مصرف کمتر برق این دستگاه و قیمت ارزان تر آن نسبت به سایر سیستم های دیگر است. چرا که این دستگاه کمپرسور نداشته و نبود کمپرسور تأثیر مستقیم بر کاهش مصرف برق می گذارد.

معرفی انواع دستگاه ایرواشر خانگی

دستگاه ایر واشر یک سیستم چهار فصل است که برای تأمین گرمایش و سرمایش محیط مورد استفاده قرار می گیرد و توانایی فیلتر کردن و پاکسازی هوای محیط را به طور کامل دارد. استفاده کردن از دستگاه ایر واشر برای سوله ها و ساختمان های مختلف به جهت افزایش میزان رطوبت هوا و تمیز کردن هوا بسیار کاربردی است.

در دستگاه ایر واشر قطعات مختلفی وجود دارد که هر کدام از این قطعات وظیفه خاصی انجام می دهند و قرارگیری تمامی آنها در کنار یکدیگر به صورت استاندارد موجب می شود تا هوای گرم و سرد مورد نیاز به شکل دقیق و کامل تأمین گردد.

این دستگاه با قرار دادن قطرات آب به شکل مستقیم در هوا، گرما را از هوا گرفته و موجب سرد شدن فضای محیط می شود. این روش های خنک کردن، برای اقلیم های گرم و خشک بسیار مناسب بوده و لازم است که از این دستگاه در مناطق کویری ایران بیشتر استفاده شود.

   ایرواشر ایرواشر چگونه کار می کند انواع ایرواشر خانگی  تنظیمات ایرواشر قیمت دستگاه ایرواشر ایرواشر چگونه کار می کند ایرواشر خانگی قیمت
ایرواشر ایرواشر چگونه کار می کند انواع ایرواشر خانگی تنظیمات ایرواشر قیمت دستگاه ایرواشر ایرواشر چگونه کار می کند ایرواشر خانگی قیمت

دستگاه ایر واشر چگونه کار می کند؟

انواع مختلف دستگاه های ایر واشر یا هواساز که جزء پرمصرف ترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی شناخته می ‌شوند. فضاهای گوناگون مانند سوله ها، انبارها، مساجد و بسیاری از فضاهای دیگر کاربرد دارند.

اگر به دنبال آشنایی بیشتر با نحوه کارکرد دستگاه ایر واشر هستید، لازم است بدانید که اولین وظیفه هر دستگاه خنک کردن محیط است که با کمک سیستم تبخیر این کار را انجام می دهد.

این دستگاه با کمک پمپ آب را به نازل های پاششی منتقل می کند و در این بخش آب به صورت پودر در می ‌آید که با کمک گرفتن از سیستم فن به محیط اطراف وارد شده و ورود پودر آب به محیط تأثیر زیادی در کاهش دمای هوا دارد.

سیستم گرمایشی ایر واشر نیز با استفاده از کویل های حرارتی ایجاد شده و سبب بالا رفتن دمای محیط اطراف می شود.

سیستم گرمایشی ایر واشر برای گرم کردن محیط با استفاده از آب گرم یا بخار صورت می پذیرد که با کمک سیستم کویل حرارتی و وارد کردن بخار به محیط سبب افزایش دما فضای اتاق می گردد.

مسئله مهم این است که دستگاه های ایر واشر به دلیل عملکرد خاص در ایجاد سرمایش و گرمایش محیط نمی توانند مانند سیستم های چیلر، یونیت و پکیج انرژی مورد نیاز را تأمین کنند. اما این سیستم ها در هنگام نصب هزینه بسیار کمی به وجود می ‌آورند و قیمت نهایی آنها نیز مناسب تر است.برای خرید ایرواشر خانگی و هواساز اینجا کلیک کنید.

   ایرواشر ایرواشر چگونه کار می کند انواع ایرواشر خانگی  تنظیمات ایرواشر قیمت دستگاه ایرواشر ایرواشر چگونه کار می کند ایرواشر خانگی قیمت
ایرواشر ایرواشر چگونه کار می کند انواع ایرواشر خانگی تنظیمات ایرواشر قیمت دستگاه ایرواشر ایرواشر چگونه کار می کند ایرواشر خانگی قیمت

نحوه عمل کرد انواع ایر واشر در حالت سرمایش

دستگاه ایر واشر در حالت سرمایش به نسبت ایجاد گرمایش کاملاً متفاوت عمل می کند. برای سرد کردن محیط از شیوه تبخیری مانند کولرهای آبی عمل می نماید که در این روش با تزریق آب با فشار بالا از طریق افشانک های خاص سبب سرد شدن فضای محیط می ‌شود. زیرا ذرات آب تمامی گرمای موجود در محیط را برای تبخیر شدن جذب می کنند.

هوای محیط که توسط ذرات آب خنک شده توسط دستگاه فیلتر شده و مجدد جذب می گردد که در این عمل جذب مقداری از بخار آب تبخیر شده هم جذب شده که رطوبت نسبی فضا افزایش پیدا می کند.

مسئله مهم در نحوه عملکرد ایر واشر در حالت سرمایش این است که به هیچ عنوان نمی تواند رطوبت هوا را تنظیم نماید. چرا که همواره با سرد شدن محیط، رطوبت هم افزایش می یابد. به همین جهت از این مدل دستگاه بهتر است در ساختمان هایی استفاده شود که نیاز به رطوبت بالا دارند و رطوبت مشکلی برای افراد و سیستم های آن ایجاد نمی کند.

در کشور ما به دلیل داشتن آب و هوای خشک و کویری از سیستم های ایر واشر تقریباً در شهرهای زیادی می توان استفاده کرد که بخش مرکزی ایران و به خصوص شهرهای اصفهان و یزد بهترین سیستم خنک کننده محسوب می شود.

نحوه عمل کرد انواع ایر واشر در حالت گرمایش

بر روی دستگاه ایر واشر هواساز کویل های آبگرم قرار دارد که با کمک لوله کشی به موتورخانه یا پکیج های برقی با گازی دستگاه اتصال پیدا می کند.

در دستگاه های ایر واشر که سایز کوچک تری دارند، همزمان با جریان یافتن آب گرم در کویل آن نیز شروع به کار کرده و پس از داغ شدن لوله های آب گرم، هوای گرم را به فضای داخلی انتقال می دهند.

نحوه عملکرد دستگاه ا ایر واشر در حالت گرمایش بسیار بهتر بوده و می ‌تواند با قدرت بالایی دمای محیط را تعیین کند. چرا که در حالت گرمایش شباهت کارکرد این دستگاه به دستگاه هواساز بسیار زیاد است.

مهمترین مزیت تهیه این دستگاه برای تأمین گرمایش یک محیط این است که به تنهایی می تواند گرمای مورد نیاز ساختمان ها و سوله های بزرگ را تأمین کند و دیگر نیازی به تهیه دستگاه های جانبی برای تأمین گرما و سرمای محیط نیست.

یکی دیگر از مزیت های این دستگاه این است که در حین گرم کردن فضای محیط می تواند عملیات فیلتراسیون هوا را نیز انجام بدهد که در چنین شرایطی با تأمین رطوبت محیط تأثیر زیادی در از بین بردن مشکلات خشکی هوا در فصل زمستان دارد. زیرا خشک بودن هوای محیط می تواند بر تنفس افراد تأثیر مستقیم بگذارد که رفع آن کمک می ‌کند تا دمای هوا تنظیم شده و هر نوع آلودگی از محیط پاک گردد.

براب خرید پکیج مناسب هواساز و ایرواشر بیشتر بخوانید

با در نظر گرفتن هزینه های رادیاتور و بخاری و همچنین هوای ناسالم شهر ها بهترین گزینه خرید هواساز های آپارتمانی است که می توانند نقش موثری در در کاهش هزینه ها و آلودگی های ناشی از گرد خاک و شهری داشته باشند.

persianpakage.ir پرشین پکیج

بررسی انواع دستگاه ایر واشر

ایر واشر های موجود در بازار در انواع مختلفی طراحی و تولید می ‌شوند تا هر مجموعه بتواند متناسب با فضا و نیازهای خود این دستگاه های کاربردی را تهیه کنند.

معمولاً دستگاهی ایر واشر را با توجه به نحوه قرار گیری در محل مورد نظر به چند دسته بندی تقسیم می کنند که هر کدام از این دسته بندی ها برای کارکردهای صنعتی، آپارتمانی و یا محیط های درمانی مناسب تر است.

از لحاظ نحوه نصب دستگاه های ایر واشر به چند گروه تقسیم بندی می شوند:

دستگاه ایر واشر سقفی

ایر واشر سقفی را بر روی پشت بام خانه ها و آپارتمان ها نصب می کنند، این دستگاه برای اینکه بتواند هوا را به واحدهای مورد نظر منتقل کند، نیاز به کانال کشی دارد. معمولا هزینه ای که برای راه اندازی این دستگاه می شود بالا است. اما ویژگی مثبت آن این بوده که در مکان های بیشتری قابلیت نصب دارد و به دلیل داشتن قدرت بالا برای تهویه هوا مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل از ایر واشر در سه کلاس تولید شده اند که هر مجموعه باتوجه به نیاز می تواند آنها را تهیه کند.

دستگاه ایواشر  دیواری

ایر واشر جزء پرکاربردترین نوع دستگاه‌ ها است که برای مکان های کوچک تر نصب می شود در واقع با نصب این دستگاه دیواری امکان خنک کردن هوای خانه به راحتی فراهم می گردد. با قرار دادن یک فیلتر هوای اضافه در دستگاه می توان هوای ورودی را تمیز کرد. ایر واشر دیواری در دو کلاس ۴ و ۶ در حال حاضر تولید و به بازار ارائه می گردد و بیشتر در فضاهای کوچک کاربرد دارد.

دستگاه ایر واشر ایستاده

دستگاه های ایر واشر ایستاده با توجه به عملکرد بسیار خوب در مکان های مختلفی قابلیت نصب و راه اندازی دارند. این دستگاه ها را بیشتر در آموزشگاه ها، مدارس، سوله ها، انبارها و کلاً فضا های بزرگ که نیاز به تنظیم دما دارند استفاده می کنند. ایر واشر در سه کلاس 4 و 6 و 8 تولید می گردد که با توجه به نیاز خود می توانید هر کدام از این قدرت ها را تهیه کنید.

دستگاه ایر واشر صنعتی

ایر واشر صنعتی از دستگاه های بسیار مهم کاربردی است که در کارخانجات ریسندگی و بافندگی و همچنین در برخی از گلخانه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که ضمن تمیز کردن هوا، می ‌تواند رطوبت لازم را تأمین کند. استفاده کردن از ایر واشر صنعتی به نسبت سایر سیستم های دیگر از لحاظ هزینه مقرون به صرفه است.

دستگاه ایر واشر هایژنیک

دستگاه ایر واشر هایژنیک توانایی تمیز کردن اتاق های بیمارستان ها، اتاق های عمل، آزمایشگاه ها و شرکت های دارویی و کارخانجات را دارند. این دستگاه از جنس استیل ساخته می شود تا هیچ گونه میکروبی نتواند در بافت آن نفوذ کند. با اضافه کردن برخی از فیلترها درون این دستگاه امکان جذب تمامی ویروس و باکتری فراهم می ‌گردد. وجود فیلتر هپا و سیستم uv تأثیر بیشتری در استرلیزه کردن هوای محیط می گذارد.

قطعات تشکیل دهنده ایر واشر

دستگاه ایر واشر برای تأمین هوای گرم، هوای سرد و همچنین تمیز کردن و ضدعفونی هوای محیط مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به کارایی و اهمیت استفاده از این دستگاه در هنگام تولید آن در کارخانجات اجزا و اتصالات مختلفی در دستگاه کنار هم قرار می گیرند که با کارکرد صحیح هر کدام از این قطعات دستگاه ایر واشر می تواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد.

شناخت قطعات تشکیل دهنده دستگاه های ایر واشر کمک می ‌کند تا در صورت بروز هرگونه مشکل به راحتی عیب و ایراد آن را برطرف کنید.

برخی از قطعات مهم تشکیل دهنده این دستگاه شامل موارد ذیل است:

لوله و اتصالات

با کمک لوله های پلاستیکی اتصال مخزن آب ایر واشر به پمپ و پمپ تخلیه اسپری انجام می شود. برای ایجاد آرایش های مختلف این اتصالات نیاز است که از برخی اتصال های زاویه دار یا آرنج استفاده شود که با توجه به قطر لوله ها نرخ جریان آب عبوری در دستگاه و توانایی آن مشخص می گردد.

فن

فن دستگاه مهمترین قسمت آن بوده که با قدرت های متفاوت با توجه به مساحت محیط مورد نیاز در دستگاه تعبیه می ‌شود. فن دایرکت درایو به دلیل اینکه صدای کم ایجاد می ‌کند جزء پرطرفدارترین فن های مورد استفاده در این دستگاه ها است. معمولاً از فن برای کشیدن هوا به بیرون اتاق به طوری که تأمین هوای خنک کننده امکان ‌پذیر باشد استفاده می شود. سرعت فن را می توان با کمک تنظیم کننده هوا تغییر داد.

فیلتر

فیلترها نقش تمیز سازی هوا و دستگاه را به عهده می ‌گیرند که انواع مختلفی از این فیلتر مانند پست های سلولزی، فیلتر نایلون، فیلتر آلومینیوم و فیلتر هپا و بسیاری از موارد دیگر در دستگاه قرار دارد. هر کدام از آن ها وظیفه تمیز کردن نوع خاصی از آلودگی را به عهده می گیرند و می توان برخی از فیلترها را به سفارش مشتری درون دستگاه اضافه کرد که از مهمترین آنها فیلتر پلی اتیلن است.

مخزن آب

معمولاً جنس مخزن آب دستگاه را از ورق گالوانیزه با پوشش رنگ پودری الکترواستاتیک کوره ای انتخاب می کنند. ضخامت رنگ این دستگاه به گونه ای است که با قرار گرفتن مداوم در معرض آب و رطوبت آسیبی به آن وارد نمی شود و در شرایط سخت آب و هوایی نیز دچار آسیب دیدگی نمی‌گردد.

پمپ دستگاه

پمپ در این دستگاه وظیفه تأمین آب ایر واشر از مخزن را به عهده دارد که کمک کرده تا بخش اسپری بتواند به شکل دقیقی آب موجود برای خنک کردن محیط را اسپری کند. هرچقدر توان پمپ بالاتر باشد، در نتیجه ظرفیت خنک کردن محیط با بالارفتن جریان آب مورد نیاز افزایش پیدا می کند.

بدنه دستگاه

جنس بدنه دستگاه که تمامی قطعات مهم در درون آن قرار می ‌گیرند، باید از فلزی محستحکم انتخاب شود، تا با قرار گرفتن در محیط و هوای باز بدون آسیب دیدگی بتوان از آن استفاده کرد و همچنین بدون نشتی آب کار کند.

کویل

برای سیستم گرمایشی دستگاه نیز از کویل استفاده می ‌کنند که این بخش به پکیج متصل شده تا گرمای پکیج را به آب بدهد و به وسیله کویل می توان هوای محیط را به خوبی گرم کرد.

پنل هوشمند کنترل محیطی

پنل هوشمند کنترل محیطی در این دستگاه نقش بسیار مهمی برای تنظیم دمای مطلوب، نمایش سرعت و مشخص کردن دمای محیط دارند. همچنین بر روی این پنل دکمه های دیگری برای افزایش دما، کاهش دما، سبب تنظیم سرعت، تغییر فصل و همچنین روشن و خاموش کردن دستگاه قرار گرفته است، تا نحوه عملکرد دستگاه به آسانی تحت کنترل قرار بگیرد.

بررسی لیست قیمت ایر واشر

انواع مختلف دستگاه ایر واشر به صورت آپارتمانی و صنعتی طراحی و تولید شده اند که برخی از این دستگاه ها به شکل افقی یا عمودی و محل، قرار می گیرند. دستگاه های ایر واشر علاوه بر شکل ظاهری از لحاظ نحوه کارکرد و سیستم های قرار گرفته شده بر روی آن در تنوع بالایی طراحی و تولید شده است.

به دلیل ویژگی ‌های خاص دستگاه ایر واشر از آن می ‌توان در اقصی نقاط کشور و حتی در برخی از نقاط خاورمیانه نیز استفاده نمود. به دلیل استقبال بالا از این دستگاه ممکن است که در هنگام تهیه با قیمت های متفاوتی رو به رو شوید.

در هنگام خرید دستگاه ممکن است با اطلاعات زیادی مواجه شوید که شما را برای انتخاب بهترین دستگاه ایر واشر سردرگم کند. نکته مهم این که به هیچ عنوان عملکرد سرمایش و گرمایش این دستگاه به یکدیگر ارتباط نداشته و به همین دلیل این دو موضوع از یکدیگر مجزا است.

در این بخش به بررسی لیست قیمت ایر واشر می پردازیم تا به شکلی کاملاً تخصصی در هنگام تهیه دستگاه های مهم و کاربردی بتوانید دستگاه را در بازار به صورت مقرون به صرفه تهیه کنید:

تأثیر ظرفیت دستگاه

دستگاه ایر واشر بر حسب CFM یا هر واحد دیگری ظرفیت آن مشخص می شود. مسئله مهم این است که هر چقدر ظرفیت دستگاه بر اساس هر نوع پارامتری بیشتر باشد، در نتیجه قیمت دستگاه هم افزایش پیدا می کند. توجه داشته باشید که حتما دستگاه را انتخاب نمایید که متناسب با فضا و محیط مد نظر شما طراحی گردد، تا بتواند به طور دقیق نیاز ساختمان مدنظر را تأمین کند.

انواع فیلترهای دستگاه

بر روی دستگاه ایر واشر با توجه به نیاز هر پروژه فیلترهایی در مسیر عبور هوا قرار می گیرد، تا این فیلترها بتوانند هوای وارد شده به محیط را به طور کامل تصفیه کنند. مهمترین فیلترهای قرار گرفته در دستگاه فیلتر هپا، فیلتر آلومینیومی قابل شستشو و فیلترهای دیگری است که گاهی اوقات تا ۹۹ درصد آلاینده های محیط را جذب می کند. هر چقدر که تعداد فیلترها بیشتر و توان آنها در جذب آلودگی ها بالاتر گردد، قیمت دستگاه هم افزایش پیدا می کند.

سیستم گرمایش

سیستمی که برای گرمایش محیط مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند میزان گرمای مختلفی را به محیط بدهد. پس هر چقدر که این سیستم توانایی تأمین گرمای بیشتری را به وجود بیاورد ارزش دستگاه هم بالاتر می رود.

سیستم سرمایش

دستگاه های ایر واشر از سن تبخیر برای سرد کردن محیط استفاده می کنند و هیچ فرقی نمی کند که چه دستگاهی بوده و در کدام مدل و دسته بندی قرار دارد.

جنس قطعات دستگاه

جنس قطعاتی که در دستگاه های ایر واشر مورد استفاده است، تأثیر زیادی در کیفیت نهایی دستگاه و نحوه عملکرد آن می گذارد و توجه کردن به این متریال ها هنگام خرید و ارزش گذاری دستگاه مهم است.

برند تولید کننده

در بازارهای عرضه و فروش دستگاه های ایر واشر تولید داخل و همچنین دستگاه های وارداتی وجود دارد که بسته به کشور سازنده دستگاه و شهرت و اعتبار برند تولید کننده آن قیمت دستگاه تغییر پیدا می کند.

مدل دستگاه

دستگاه های ایر واشر برحسب تعداد فیلتر و سیستمی که بر روی آنها قرار گرفته در مدل های مختلف طراحی و تولید می شوند. بسته به مدل دستگاه و کیفیت هر کدام از این مدل ها هزینه دستگاه ها در بازار مشخص می گردد.

کمپرسور دستگاه

کمپرسور جزء مهمترین قسمت های هر دستگاه ایر واشر است که تأثیر زیادی در تأمین هوای گرم و سرد می گذارد. پس داشتن یک کمپرسور با کیفیت موجب عملکرد بهتر دستگاه ها می شود.

نکات مهم در خرید دستگاه ایر واشر

دستگاه ایر واشر با بررسی ویژگی و مشخصاتی که دارد جزء بهترین دستگاه هایی است که برای فضاهای صنعتی و همچنین فضاهای درمانی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.

از آنجایی که دستگاه ایر واشر می تواند رطوبت بیشتری را به جریان هوا وارد کند، سطح رطوبت بیشتری بر سطح پوست قرار می گیرد و به نسبت سایر سیستم های دیگر کاربرد دارد.

تنوع بالایی از دستگاه های ایر واشر در بازار ارائه می گردد که توجه کردن به برخی از نکات مهم و ضروری موجب می ‌شود تا یک دستگاه کاربردی مناسب و با کیفیت بالا تهیه کنید.

در این بخش به بررسی برخی از مهمترین نکات در هنگام تهیه دستگاه ایر واشر می پردازیم:

  • توجه کردن به کلاس کاری دستگاه ایر واشر از اولین نکات محسوب می ‌شود چرا که این دستگاه در سه کلاس کاری ۴ و ۶ و ۸ تولید می شود که با توجه به ابعاد محیط، نیاز است هر کدام از این قدرت ها را انتخاب کنید.
  • انتخاب دستگاه متناسب با محل نصب آن کمک کرده تا با هزینه ی کمتر دستگاه را نصب و راه اندازی نموده و از ویژگی های خاص آن بهره ببرید.
  • بر روی دستگاه های ایر واشر فیلترهای متنوع و قرار می دهند که هر کدام از این فیلترها وظیفه پاکسازی هوا را به عهده دارند. توجه داشته باشید که هر چقدر تعداد فیلترها افزایش پیدا کند، هزینه آن هم بیشتر می ‌شود. پس متناسب با محیط و آلودگی های آن این دستگاه را با تعداد فیلترهای مناسب بخرید.
  • فن دستگاه ایر واشر عامل مهمی در ایجاد صدا است که با توجه به محیط کار، محیط خانه یا محیط های درمانی می توانید از دستگاه هایی با فن های مناسب استفاده کنید و در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

بزرگترین نمایندگی فروش دستگاه ایر واشر در بازار

دستگاه ایر واشر یک دستگاه بسیار مهم و کاربردی است که استفاده درست و بجا از این دستگاه تأثیر زیادی در کاهش هزینه های مراکز درمانی و کارگاه های صنعتی دارد.

مسئله مهم در هنگام تهیه دستگاه ایر واشر انتخاب مراکز عرضه و فروش مستقیم و بدون واسطه است که این دستگاه ها را با کیفیت خوب و قیمت مناسب به دست مصرف کنندگان می رسانند.

این مجموعه یکی از بهترین مراکزی است که در حوزه خرید و فروش انواع دستگاه ایر واشر به شکل کاملا حرفه‌ ای عمل می کنند و به عنوان بزرگترین نمایندگی عرضه و فروش این محصول در بازار شناخته می شود.

مهم ترین نکته در هنگام تهیه این دستگاه ها دریافت مشاوره رایگان توسط کارشناسان حرفه ‌ای این نمایندگی است که کمک کرده تا خریدار با بررسی محیط خود یک دستگاه مناسب و کاربردی از لحاظ ظرفیت، قدرت و همچنین نوع فیلتر و بسیاری از موارد دیگر بخرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.